Warszawskie przedszkole językowe dołączyło do Grupy Norlandia

Grupa Norlandia rozwija swoją działalność na rynku polskim. Jesienią edukację przedszkolną w placówkach pod szyldem Norlandia w Polsce będzie mogło rozpocząć ponad 700 dzieci. Obecnie w kraju działa już 7 przedszkoli Norlandia, do których dołączyło kolejne przedszkole zlokalizowane na warszawskim Benowie. Wraz z początkiem nadchodzącego roku szkolnego zostanie uruchomionych kolejne 6 placówek w Polsce.

W Grupie Norlandia w Polsce aktualnie w działa 7 przedszkoli w: Lesznie, Olsztynie, Kętach, Nieporęcie, Sulechowie i Warszawie. Przedszkole znajdujące się na Bemowie przy ul. Strąkowej 26 to najnowsza placówka, która dołączyła do sieci. Przedszkole Świetliki Norlandia to kameralne przedszkole dla 36 dzieci o profilu językowym: polsko-angielsko-francuskim. Placówka zapewnia dzieciom naukę języków obcych oraz udział w innych kreatywnych zajęciach, jak lekcje logorytmiki, zajęcia kulinarne, przyrodnicze, taneczne, arteterapia (terapia poprzez sztukę), dogoterapia (metoda zooterapii polegająca na kontakcie z psem przy udziale wykwalifikowanego specjalisty) oraz zajęcia z zakresu treningu umiejętności społecznych. Norlandia otwarcie kolejnych 6 placówek planuje jesienią br. wraz z początkiem nadchodzącego roku szkolnego w: Luboniu, Łodzi, Olsztynie, Starachowicach i Szczecinie. W ramach już istniejących oraz planowanych przedszkoli prowadzone są także grupy żłobkowe sprawujące opiekę nad młodszymi dziećmi. Wybrane placówki sprawują także opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi.

W przedszkolach propagowana jest duża swoboda działania, dbanie o ekologię oraz kontakt z naturą i częste przebywanie na świeżym powietrzu. Norlandia łączy najlepsze praktyki powszechnie stosowane w polskich przedszkolach, uzupełniając je o sprawdzone metody popularne w Skandynawii. Są to np. nacisk na współdziałanie i relacje społeczne, ekologia i zabawa na świeżym powietrzu oraz wychowanie fizyczne, a także brak porównań między dziećmi oraz budowa poczucia własnej wartości każdego z nich. Norlandia zapewnia podopiecznym także udział w kreatywnych, różnorodnych zajęciach, a poszczególne placówki w każdym miesiącu goszczą aktorów teatralnych, a także umożliwiają dzieciom zgłębianie wiedzy muzycznej poprzez spotkania z muzykami filharmonii.

„Dzięki wykwalifikowanej kadrze opiekunów jesteśmy w stanie tworzyć placówki, które nie tylko oferują edukację i wychowanie na najwyższym poziomie, ale także bezpieczną i radosną atmosferę. Gwarancja prawidłowego rozwoju zapewniającego dużą swobodę osobistą, koncentrację na kompetencjach, ambicji, wzajemnym szacunku i pozytywnej energii są dla nas priorytetem.” – powiedziała Dorota Heith, Wiceprezes Zarządu Norlandia Polska. „Chcąc sprostać oczekiwaniom Rodziców planujemy dalszy rozwój organizacji i uruchomienie kolejnych niepublicznych przedszkoli. Naszą misją jest wysokie zaangażowanie oraz współpraca z najlepszymi specjalistami, postępującymi zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi i zawodowymi” - dodaje.”

Norlandia działa w oparciu o najlepsze wzorce skandynawskiego systemu edukacji, powszechnie uważanego za jeden z najlepszych na świecie. Ponad 20-letnie doświadczenie Grupy i sprawdzone metody wychowawcze są z powodzeniem wdrażane w polskich przedszkolach działających w Grupie Norlandia. Sieć charakteryzuje się wysokim potencjałem, jesienią edukację przedszkolną w placówkach pod szyldem Norlandia będzie mogło rozpocząć ponad 700 dzieci.