Sieć Norlandia prowadzi nabór do żłobków

Grupa promująca skandynawski model edukacji rozszerza swoją ofertę na terenie Polski. Obecnie pod szyldem Norlandia działają 2 niepubliczne żłobki: w Olsztynie i w Sulechowie. Kolejnych 5 zostanie otwartych jesienią br.: w Olsztynie przy ul. Sielskiej i ul. Borowej oraz w Starachowicach, Lesznie i na warszawskim Ursynowie. Żłobki oferują zróżnicowany program zajęć oraz długie godziny otwarcia.

Grupa Norlandia dynamicznie rozwija swoją działalność na terenie Polski. Norweska sieć aktywnie korzysta z najlepszych wzorców skandynawskiego modelu edukacji, który uważany jest za jeden z najlepszych na świecie. Obecnie w ramach Grupy na terenie Polski działa łącznie 7 przedszkoli (w Lesznie, Olsztynie, Kętach, Nieporęcie, Sulechowie i Warszawie), z których 2 prowadzą grupy żłobkowe (w Olsztynie na ul. Kuronia i w Sulechowie). Już jesienią br. dołączy do nich kolejne 6 przedszkoli (w Luboniu, Łodzi, Olsztynie, Starachowicach i Szczecinie), a także żłobek na warszawskim Ursynowie.

Do żłobków spod szyldu Norlandia przyjmowane są dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Podopieczni placówek podzieleni są na dwie grupy wiekowe: od 1 r.ż. do roku i 7 miesięcy oraz od roku i 8 miesięcy do 2 lat i 5 miesięcy. Dla zapewniania maksymalnego poziomu komfortu rodziców żłobki sprawują opiekę nad podopiecznymi w dogodnych godzinach od 6:30 do 18:00.

Naszym priorytetem jest zapewnienie dzieciom bezpiecznego, przyjaznego środowiska, które będzie dla nich drugim domem. Aby tego dokonać otaczamy podopiecznych żłobków czułą opieką i pochylamy się nad ich indywidualnymi potrzebami. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra dokłada także wszelkich starań, aby pomagać dzieciom w osiąganiu coraz większej samodzielności i budowaniu poczucia własnej wartości od najmłodszych lat. Wiemy również, jak stymulujące dla maluchów są kreatywne, dostosowane do wieku zajęcia, dlatego w naszych placówkach kładziemy duży nacisk na rozwój umiejętności poprzez zabawę. – mówi Dorota Heith, Wiceprezes Zarządu Norlandia Polska.

W placówkach Norlandii propaguje się zrównoważony rozwój i zachęca dzieci do wyrażania emocji poprzez uczestnictwo w zróżnicowanych zajęciach dodatkowych, które obejmują m.in. dogoterapię (metoda zooterapii polegająca na kontakcie z psem przy udziale wykwalifikowanego specjalisty), rytmikę oraz zajęcia plastyczne. Dzieci biorą także udział w organizowanych przez placówkę teatrzykach.

Działalność placówek Grupy opiera się na promowaniu wartości takich jak szacunek, ambicja i zdrowy styl życia. Podopieczni uczą się współdziałania i budowania poczucia własnej wartości oraz samodzielnej pracy. Dzieciom zapewnia się kontakt z naturą i zabawę na świeżym powietrzu, a także w przystępny sposób przekazuje się im zagadnienia dotyczące ochrony środowiska.

Obecnie trwa nabór do wszystkich czterech żłobków Norlandii, a także do przedszkoli w Nieporęcie, Łodzi, Starachowicach oraz dwóch placówek w Olsztynie. Poza otwartymi zapisami dla dzieci, sieć prowadzi także nabór wykwalifikowanej kadry nauczycieli przedszkolnych oraz pracowników niepedagogicznych i biurowych.

Więcej informacji na stronie www.norlandiaprzedszkola.pl.